Profesjonalne ekspresy do kawy - aromatyczna kawa pod Twoim dachem

 


[wpis sponsorowany]

Większość ludzi lubi pić kawę - co do tego nie ma wątpliwości. Niektórzy z nas parzą ją po swojemu, inni wolą korzystać z różnych urządzeń np. ekspresów do kawy. Na rynku są dostępne różne rodzaje ekspresów do kawy, a ilość poszczególnych modeli takich urządzeń może nas przyprawić o lekki zawrót głowy. Świeżo zmieloną kawę warto parzyć tak, by smak kawy pozostał z nami jak najdłużej. Ekspres automatyczny może być także ekspresem kapsułkowym albo przelewowym, ale to od nas zależy, na jakie urządzenie ostatecznie postawimy. Chcąc sięgnąć po estetyczne oraz solidne ekspresy ciśnieniowe czy też inne urządzenia, najłatwiej będzie nam je nabyć za pośrednictwem Internetu. Wystarczy tylko trochę się rozejrzeć i postawić na taki sprzęt do parzenia kawy, na jakim naprawdę nam zależy.

 

Rodzaje ekspresów do kawy - ekspresy przelewowe, ciśnieniowe, kapsułkowe na wyciągnięcie ręki

Sięgając po potencjalny ekspres do kawy, należy pamiętać, że na rynku obecne są różne typy ekspresów do kawy. Urządzenia te mogą być zaopatrzone np. w przyrządy do spieniania mleka, czy też mogą mielić ziarna kawy tuż przed ich zaparzeniem. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele, a więc warto dokładnie sprawdzić, czym charakteryzuje się ekspres kolbowy, a czego możemy się spodziewać po takim urządzeniu jak ekspres kapsułkowy. Chcąc mieć w domu profesjonalny sprzęt do przygotowywania tradycyjnej włoskiej kawy, warto postawić na konkretny rodzaj ekspresu. W sprzedaży dostępne są ekspresy do kawy: ciśnieniowe, kapsułkowe, przelewowe oraz rozwiązania alternatywne takie jak np. kawiarka i in. Polacy i Polki piją dość duże ilości kawy, choć nadal daleko nam do takich nacji jak Włosi czy Hiszpanie. Wśród ekspresów ciśnieniowych wyróżniamy ekspresy automatyczne, które cały proces przygotowania kawy biorą na siebie, jak i ekspresy kolbowe w których przygotowanie kawy wymaga nieco więcej wysiłku. Jest to tylko wierzchołek góry lodowej liczne ekspresy do zaparzania kawy, posiadające np. wbudowany młynek, nabędziemy za pośrednictwem witryny sprzedażowej:

https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe,_Siemens.bhtml. Z pewnością zrobimy tam udane zakupy, dzięki którym w naszym domu pojawi się taki ekspres do kawy, na jakim naprawdę nam zależy.

Ekspresy automatyczne do parzenia kawy - aromatyczny napój w Twoim domu

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe do parzenia kawy, są najdroższą opcją na rynku, ale ich zakup oznacza, że parzenie świeżo mielonej kawy, będzie dla nas czystą przyjemnością. Wystarczy wcisnąć przycisk i wszystko odbędzie się tak jak trzeba. Ekspresy automatyczne są także zaopatrzone w systemy spieniania mleka, nie wymagające naszej ingerencji. W przypadku niektórych ekspresów kolbowych podczas parzenia zmielonej kawy spienianie mleka będzie możliwe tylko wtedy, gdy dokupimy specjalny spieniacz do mleka. Niektóre ekspresy kolbowe mają parową dyszę do spieniania mleka, wbudowaną bezpośrednio w urządzenie. Innymi urządzeniami są ekspresy przelewowe. Tutaj kawa przelewa się do dzbanka, stojącego na płycie grzewczej. Takie modele ekspresów są przeznaczone dla osób preferujących kawę czarną, gdyż nie posiadają one funkcji spieniania mleka. Ekspresy kapsułkowe wymagają zakupu kapsułek z kawą, co niestety generuje dość dużą ilość odpadów, choć niektóre z nich posiadają specjalne kapsułki wielorazowego użytku. Innym sposobem postępowania ze zmieloną kawą są alternatywne sposoby jej parzenia. Mamy tutaj na myśli kawiarki, AeroPress, Chemex czy też Drip i in. By zająć się w nich parzeniem kawy trzeba co nieco poczytać, bo proces ten jest bardziej pracochłonny niż np. w przypadku ekspresów ciśnieniowych Siemens, które możemy nabyć zarówno w stacjonarnych jak i internetowym markecie RTV Euro AGD.

Ekspres przelewowy a może ekspresy kolbowe i in. - wybór w sam raz dla Ciebie

Solidny automatyczny ekspres do kawy sprawi, że przygotowywanie kawy będzie wymagało od nas minimum zaangażowania. Ekspresy ciśnieniowe do kawy mają także bardzo rozbudowane możliwości, jeśli chodzi o rodzaje kawy, które mogą nam zrobić. Warto wybrać ekspres tak, by spełniał on wszelkie nasze oczekiwania. Droższy ekspres ciśnieniowy może się okazać tutaj strzałem w dziesiątkę. W wyżej wymienionym sklepie online możemy go nabyć w korzystnych systemach typu "raty zero procent". Ekspresy ciśnieniowoprzelewowe oraz inne urządzenia tego typu mają tam także często korzystne, promocyjne ceny. Ekspresy ciśnieniowe można także obsługiwać, np. aplikacją z poziomu smartfona, czyli można przygotować sobie kawę, leżąc w łóżku albo myjąc zęby. Jeśli jednak lubimy celebrować poranną kawę, to z powodzeniem możemy pomyśleć o ekspresie przelewowym albo postawić np. na kawiarkę. Pamiętajmy też, by potrzebną ilość kawy mieć zawsze pod ręką, bez względu na to, czy postawimy na ekspres kombinowany czy też nowoczesny ekspres ciśnieniowy z górnej półki. Najważniejszy powinien być dla nas odpowiedni smak napoju, warto więc też przyłożyć się do decyzji, jaki typ kawy wybrać zamierzamy. Najtańsze ekspresy nie wydobędą raczej pełni smaku ze zmielonych ziaren, ale to w czym przygotujemy nasz ulubiony napój to tylko i wyłącznie nasza decyzja.


Komentarze

  1. Dopóki nie miałam ekspresu, uważałam że kawa rozpuszczalna jest dobra... Teraz? Nie wyobrażam sobie jej pić! :) Ogromna różnica w smaku!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja planuję kupić sobie nowy ekspres jak wprowadzimy się do nowego domu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Marzy mi się taki ekspres. Niestety nie mam miejsca w kuchni

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.