OMLET Z DODATKAMI I SEREM
Dzień dobry. Zapraszam was dzisiaj na szybkie i pyszne śniadanko. Taki omlet dość często pojawia się u nas na śniadanie bo jest pyszny i syci na długi czas. Dodatki możesz dać jakie lubisz.
Składniki:
Pieczarki kroję w plasterki, cebulę w kostkę, tak samo paprykę. Podsmażam na maśle klarowanym.
W misce mieszam jajka, mleko i mąkę oraz sól i pieprz. Wylewam masę na patelnię z warzywami. Smażę na małym ogniu pod przykryciem.
Jak masa się już prawie zetnie to układam plasterki sera i połówki pomidorków. Smażę jeszcze chwilkę pod przykryciem.
Omlet przekładam na talerz i posypuje natką pietruszki. Takie śniadanie jest pyszne i syci na długo czas.
CHILI CON CARNE
Cześć. Nie wiem jak ty ale ja uwielbiam to danie, najbardziej z ryżem ale smakuje równie dobrze z grzankami czy chlebkiem naan. Chodź zrób taki pyszny obiad razem ze mną. To danie sprawdza się super także na imprezkach. Życzę smacznego i miłego dnia.
Składniki:
Przygotowanie:
Mięso mielone przyprawiam solą i pieprzem, podsmażam.
Dodaje pokrojoną cebulę, paprykę i passatę. Gotuje pod przykryciem 20 minut.
Następnie dodaje odsączoną fasolę i kukurydzę, przyprawiam do smaku solą, pieprzem, chili oraz sosem sriracha - ostrość dania zależy od waszych upodobań smakowych.
Posypuje natką pietruszki, podaje z ryżem.
Smacznego i miłego dnia.
ZAPIEKANKA MAKARONOWA
Cześć moje kochane słoneczka. Dzisiaj mam dla was pyszny pomysł na obiad, zapiekankę makaronową. Częstujcie się. Miłego dnia i smacznego
Składniki:
Makaron gotuję w osolonej wrzącej wodzie all dente. Odcedzam i przekładam do naczynia do zapiekania.
Pieczarki kroję w plastry i podsmażam na patelni z łyżką oleju. Dodaje do makaronu.
Paprykę kroję w kostkę i także dodaję do makaronu, wsypuję marchewkę z groszkiem.
Śmietankę mieszam z papryką słodką i ostrą, czosnkiem granulowanym, solą i pieprzem i wlewam do makaronu. Dodaje połowę sera i mieszam.
Zapiekankę piekę w piekarniku w 180 stopniach przez 25 minut. Następnie posypuję pozostałym serem i piekę jeszcze przez 10 minut. Gotową zapiekankę posypuję świeżą bazylią i przekładam na talerze.