Sernik gotowany z galaretką i owocami

 

SERNIK GOTOWANY Z GALARETKĄ I OWOCAMI

Cześć. Zapraszam cię dzisiaj na pyszne ciacho, które z pewnością będzie smakowało wszystkim. Sernik gotowany to szybkie i proste ciasto bez pieczenia. Spróbuj koniecznie jaki jest pyszny. 


Składniki:

- 1 kg twarogu z wiaderka
- 200 g masła
- 150 g cukru
- 100 ml mleka
- 3 budynie śmietankowe
- 4 jajka
- 15 sztuk biszkoptów
- 15 sztuk herbatników
- 2 galaretki truskawkowe
- 400 g mrożonych truskawek

Przygotowanie:

Jajka wbijam do miski i miksuję je na puch, dodaję cukier i ponownie miksuję. Dodaję porcjami twaróg i cały czas miksuję. Na końcu dodaję budynie rozpuszczone w mleku i ponownie chwilkę miksuję.

W garnku rozpuszczam masło i dodaję masę twarogową. Zagotowuję i cały czas mieszam, aby masa się nie przypaliła. Masa jest gotowa jak będzie gęsta.

Blaszkę (21x32) smaruję masłem i wykładam biszkopty, wykładam masę i wyrównuję, następnie układam herbatniki i wstawiam do lodówki.

W tym czasie galaretki rozpuszczam w 700 ml gorącej wody i chwilkę studzę. Następnie dodaję rozmrożone owoce i mieszam. Jak galaretka jest już zimna to przelewam ją na ciasto i ponownie wstawiam do lodówki. Najlepiej, aby ciasto się chłodziło całą noc w lodówce.

Smacznego.




Komentarze

  1. Sernik bez pieczenia brzmi świetnie szczególnie na lato.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda pięknie i pysznie. Na pewno nikt nie przechodzi obojętnie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Na pewno każdemu smakuje. Z chęcią bym spróbowała tego sernika.

    OdpowiedzUsuń
  4. Dawno nie robiłam serników. Ten idealny będzie na ciepłe dni.

    OdpowiedzUsuń
  5. Uwielbiam serniki, ten wygląda wyjątkowo apetycznie.

    OdpowiedzUsuń
  6. Idealne ciasto na letnie dni 😍

    OdpowiedzUsuń
  7. Wygląda super. Koniecznie będę musiała zrobić ten sernik.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.