"Dieta Mind" recenzja książkiNa samym początku mojej recenzji chciałabym podziękować Mikołajowi za tą książkę. Gdy trafiła w moje ręce to podchodziłam do niej nieco sceptycznie. Najpierw ją sobie przejrzałam wzdłuż i wszerz a potem zaczęłam czytać. I tak jak zaczęłam czytać tak wciągnęłam się bez reszty. "Dieta Mind" Mikołaja Choroszyńskiego to książka, którą koniecznie musicie przeczytać. Dieta Mind to sposób odżywiania, który ma na celu poprawę funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Odpowiednio dobrana dieta potrafi poprawić naszą pamięć, funkcjonowanie naszego organizmu a także zmniejszyć ryzyko zachorowania na Alzheimera. Dieta jest dość prosta i łatwa, musimy się tylko trzymać produktów, które są dla nas dobre a unikać produktów, które nam szkodzą. 


Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób. Nie ma w niej skomplikowanych nazw czy długich medycznych wyjaśnień, których i tak w większości mało rozumiemy. Mikołaj naprawdę się postarał i stworzył dla nas czytelników poradnik, z którym każdy powinien się zapoznać i żyć według zalecanych zasad.  I wiecie co - te zasady do mnie trafiają i przekonują w pełni, że warto. I nie wymaga to ode mnie jakiś specjalnych poświęceń. Korzystamy z produktów ogólnie dostępnych, zdrowych, pełnowartościowych a unikamy żywności przetworzonej. Ale nie będę tutaj pisała co warto jeść a co należy unikać - o tym to sobie już poczytacie w książce i stworzycie sobie swoją listę. Warto pomyśleć nad tym co jemy i robić to z głową. Proponowane produkty są podzielone na 10 grup i to one powinny się pojawiać w naszym codziennym odżywianiu najczęściej, i 5 grup, po które powinniśmy sięgać jak najmniej. 


No i są oczywiście wspaniałe przepisy na różne dania. Przepisy naprawdę ciekawe i zachęcające do wypróbowania. W tej diecie nie ma produktów zakazanych, są produkty, które powinniśmy ograniczyć lub po prostu unikać. Nie ma miar, wagi czy kalorii. Dieta Mind jest tak stworzona, aby bez wysiłku korzystać z niej do końca życia. Pewnie, że dla osób, które mają swoje utarte nawyki żywieniowe może się ona okazać na początku trudna do wykonania, ale potem już nie ma z nią problemu, po prostu zmieniamy swoje nawyki żywieniowe na odpowiednie odżywianie. I nawet jak sięgniemy po produkty, które nie są dla nas zdrowe to świat się nie zawali a dieta się nie kończy bo nie daliśmy rady. Zaczynamy dalej odżywiać się prawidłowo i już. A nasz organizm nam za to podziękuje. Bo ta dieta sprawia, że nasz organizm po prostu funkcjonuje prawidłowo. 
Tytuł "Dieta Mind"
Autor - Mikołaj Choroszyński
Stron 256, oprawa miękka
Wydawnictwo M
Książkę możecie kupić tutaj.


Komentarze

 1. Gdzieś okładka tej książki przewinęła mi się przed oczami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna fajna książka, która warto kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nja...Ja jednak mam moją filozofię i też mam zamiar napisać książeczką o zdrowiu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa propozycja, też już gdzieś ją widziałam :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka, wcześniej nie słyszałam o takiej diecie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest co czytać w te długie wieczory. Ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 7. poprawa pamięci to jest to nad czym powinnam popracować;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przydatna książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięki za ten wpis - nie znałem książki, a wydaje się być bardzo ciekawa! W wolnej chwili sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.