Recenzja książki "Zdrowie w smaku"Ostatnio w moje ręce trafiła bardzo interesująca książka "Zdrowie w smaku - Niezwykłe dania ze zwykłych roślin" od Wydawnictwa Rea, autorstwa Grażyny i Jarosława Uścińskich. I już na wstępnie muszę pogratulować autorom pomysłu, przepisów i ciekawego wykorzystania roślin. Książkę najpierw przejrzałam strona po stronie a potem z zaciekawieniem wczytałam się w tekst. Powiem szczerze, że o istnieniu niektórych roślin nie miałam pojęcia i nie sądziłam, że można je wykorzystać w kuchni. Książka zawiera mnóstwo ciekawych przepisów z wykorzystaniem roślin, jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i jest ubrana w piękne zdjęcia. Główną częścią książki jest prezentacja roślin, takich zwykłych i często dziko rosnących, oraz propozycję pysznych dań z ich zastosowaniem. Każda z roślin jest opisana, zawiera informację o składzie chemicznym wraz z jej wpływem na nasze zdrowie. 


Zdziwiłam się bardzo, jakie mamy olbrzymie możliwości dodawania do posiłków liści, łodyg roślin, kwiatów czy pąków, nasion i owoców a także soków, oczywiście również bulw, korzeni czy cebul. W książce znajdziemy także kalendarz zbioru roślin, co jest bardzo pomocne.
W dawniejszych czasach bardziej wykorzystywane bogactwo natury i zbierano to co nam daje przyroda, a teraz znowu do tego wracamy. Ja z chęcią wybiorę się na łąkę z tą książką w ręku i poszukam skarbów, jestem ciekawa ich smaku, wiadome jest, że nie wszystko musi nam smakować, ale spróbować warto. Myślę, że to będzie ciekawe doświadczenie. Z chęcią także przygotuje proponowane dania, przynajmniej niektóre z książki.
Książkę oczywiście bardzo wam polecam. Dziękuje Wydawnictwu Rea za egzemplarz. No
i będę miała dla was konkurs, w którym będą do wygrania dwie takie książki.Komentarze

 1. Nie znam... wydaje sie być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tą książkę już dość długo i też ją polecam. Pozdrawiam Marzenko i życzę miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 3. jeszcze nie mam tej książki. jak będę w księgarni to na pewno przejrzę. pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książka :) Uwielbiam zdrowie na każdy dzień w postaci różnych przydatnych informacji na temat największego bogactwa z natury :) Super! Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaczynamy wracać do tego co naturalne i jak najmniej przetworzone. Pytanie na ile to świadomość a na ile moda? Czasem mam nieodparte wrażenie, że ludzie bardziej chcą się przypodobać reszcie niż mają świadomość . Ale po to są takie lektury aby się dokształcać i doceniać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi bardzo ciekawie, fajna recenzja, zachęcająca do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To ja czekam, jak coś ugotujesz i nam tu pokażesz, bo zaciekawiłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto taką mieć na swojej pólce, ciekawa pozycja

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuje za recenzję. Z ciekawością sięgnę po ten tytuł:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniała książka, być może po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję Marzenko za recenzję książki.Nie słyszałam o niej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto mieć taką książkę w domu. Tak jak napisałaś- to prawdziwa skarbnica wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Idealna dla miłośników takich roślinnych darów natury :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka warta uwagi :) Super zdjęcia posiada.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.