"Zdrowe jelita" recenzja książki


Dzień dobry kochani. Dzisiaj mam dla was recenzję bardzo ciekawej książki, którą tak sobie myślę, że powinien przeczytać każdy z nas. Prawdą jest fakt, że wielu z nas boryka się z różnymi problemami czy schorzeniami trawiennymi i nie za bardzo wie jak sobie z tym poradzić. Chodzimy od lekarza do lekarza, szukamy przyczyny i łykamy garściami tabletki, które może i na chwilę poprawiają nasz stan zdrowia, ale nie rozwiązują problemu. 
Temat zdrowego życia i zdrowego odżywiania jest mi bardzo bliski i czytam na ten temat bardzo dużo książek i staram się dbać o siebie i o swoją rodzinę.


Książka "Zdrowe jelita" Kimberly A. Tessmer (zobacz) zaciekawiła mnie bardzo. Wiadomo, że jelita odgrywają bardzo ważną rolę w naszym organizmie, to od ich pracy zależy w dużej mierze przyswajanie składników odżywczych, prawidłowa praca układu immunologicznego a także funkcjonowanie całego naszego organizmu. Warto więc zadbać o ich zdrowie a co się za tym wiążę o zdrowe odżywianie. Zaburzenia ich pracy skutkują często wzdęciami, bólem brzucha, biegunkami czy zaparciami a także niedoborami. Brak równowagi jelitowej to różne choroby alergiczne, depresje, otyłość a nawet nowotwory. 

W książce wszystko jest dokładnie opisane. Przeczytacie ważne informację dotyczące chorób układu pokarmowego między innymi:
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- choroba uchyłkowa jelit
- przewlekłe zaparcia
- zespół jelita wrażliwego
- kamica żółciowa
a także jakie znaczenie ma odżywianie dla zdrowia układu pokarmowego. Dowiecie się co powinniśmy jeść a czego unikać, jest to bardzo dobrze opisane i wytłumaczone, co może nam zaszkodzić przy różnych schorzeniach a co pomóc i poczuć ulgę. 


Jest to bardzo ważne, nie zdawałam sobie do końca z tego sprawy, że to ma aż taki wpływ. Wypisałam sobie na kartce produkty zalecane a także produkty, które powinno się unikać czy ograniczyć. 

Jest poruszony temat alergii czy nietolerancji pokarmowych, diety FoodMap, nietolerancji laktozy czy celiakii. 
Autorka książki radzi jak wprowadzić zmiany w diecie i stylu życia, jak jeść bardziej naturalnie, zwiększyć ilość błonnika w codziennym jadłospisie, jak ograniczyć spożycie cukru, jak osiągnąć i utrzymać prawidłową wagę. 


Książka jest napisana w sposób przystępny i zrozumiały, można od razu przejść do działania i zadbać o nasze jelita i cały nasz organizm. Fajnym dodatkiem jest 14 - dniowy jadłospis, gdzie mamy przykładowe dania, które pomogą nam komponować posiłki. Dla osoby, która chce zadbać o własne zdrowie ta książka będzie bardzo pomocna, bo zawiera wszystkie najważniejsze informację w tym temacie. Pamiętajmy, że aby nie dopuszczać do zaburzeń procesu trawienia bo to się odbija niestety na całym organizmie. Tytuł - "Zdrowe jelita"
Autor - Kimberly A. Tessmer
Miękka oprawa, stron 208
Księgarnia internetowa Inverso.pl


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.