"Magia działania. Zawalcz o siebie" recenzja książki


To już druga książka Jakuba Czarodzieja. "Magia działania. Zawalcz o siebie" to świetny przykład na to, że my sami potrafimy zmienić bardzo dużo w swoim życiu. Jak zaczniemy nad sobą pracować i to codziennie, to szybko osiągniemy naprawdę wiele. Każdy z nas ma swoje rzeczy do przerobienia, do przemyślenia czy naprawienia, każdy z nas ma swoje mniejsze lub większe problemy. 
Każdy z nas chciałby żyć z uśmiechem i być po prostu szczęśliwy, ale to czasami nie jest takie łatwe. Czasami problemy nas przytłaczają a otoczenie powoduję, że zamykamy się w skorupie i nie chcemy z niej wychodzić. Jesteśmy sfrustrowani, mamy depresję i niechęć do wszystkiego, nie mamy motywacji do działania i nie widzimy w tym wszystkim celu. 

Ta książka pomoże ci spojrzeć na wiele spraw inaczej. Pokaże ci jak dogadać się z innymi, jak pozbyć się ze swojego otoczenia toksycznych ludzi i nawiązywać właściwe relację z bliskimi. Jak w tym wszystkim się nie zatracić i nie marnować swojej energii na innych ludzi, którzy często ją z nas wręcz wysysają. To taki poradnik jak żyć i czerpać z tego życia przyjemność oraz jak zbudować trwałe relację. To wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć bo samo się nie zrobi. 


Bardzo lubię sposób w jaki Jakub to wszystko opisuje, taka kawa na ławę, bez zbędnego ubarwiania rzeczywistości. Jak coś jest do dupy to mówi o tym otwarcie a nawet krzyczy, aby czytelnik na pewno go zrozumiał i to do niego dotarło. Jeżeli dalej będziemy trwać w swojej beznadziejności to będzie tylko gorzej a nie lepiej, a wystarczą naprawdę małe zmiany, małe kroki. I to do mnie trafia i to dosadnie. Nie muszę mieć barwnych zapewnień, są proste słowa, które zmieniają wszystko. Aż się chce. Rozumiecie o czym mówię - to do mnie trafia i już i wiem, że trafo do wielu osób. Poczucie własnej wartości, samoakceptacja, wyrozumiałość wobec siebie i własnych błędów, pozytywne nastawienie do świata, wiara we własne możliwości a także zaufanie do siebie - to hasła którymi powinniśmy się kierować codziennie. Chcesz zmiany - proszę bardzo - zacznij działać a nie użalać się nad sobą, działaj - nie czekaj do jutra - zacznij już dziś.Autor - Jakub Czarodziej
Tytuł "Magia działania. Zawalcz o siebie"
Cena 26,88 zł
Miękka oprawa, stron 272
TaniaKsiążka

Komentarze

 1. Dobrze, że nie ma ubarwiania rzeczywistości. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie autentyczne historie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam kilka jego filmów na yt ale zupełnie mnie nie porwał jego fenomen.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno warta poświęcenia czasu

  OdpowiedzUsuń

 5. Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko wziąć się za czytanie :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tego typu książki, z których można coś wynieść :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.