"Droga Kasiu, jak żyć lepiej" recenzja książki


Każdy z nas boryka się z problemami, raz mniejszymi, raz większymi. Często nie umiemy o nich rozmawiać, nie wiemy jak sobie z nimi poradzić, boimy się zapytać czy wstydzimy się do nich przyznać. Zupełnie niepotrzebnie, bo jak ja mam problemy to wolę o nich mówić głośno, wygadać się, spytać o poradę, jest mi w wielu przypadkach po prostu lżej i często znajduję z pomocą ich rozwiązanie. Problemy to nie jest łatwa sprawa i dotyczy to każdej sfery naszego życia, czy to pracy, czy partnera czy dzieci a nawet nas samych. 
Katarzyna Miller, jedna z najsłynniejszych polskich psycholożek w swojej książce "Droga Kasiu, jak żyć lepiej" odpowiada na listy kobiet i mężczyzn, którzy szukają pomocy i rady. Pytają o związki, miłość, samotność, relacje z samym sobą.


Książka jest napisana w bardzo fajny sposób, listy które udostępnia pani Kasia są odzwierciedleniem codziennych spraw i problemów, które dotyczą nas wszystkich, bo każdy z czymś się boryka. Książkę przeczytałam jednym tchem, dosłownie. Tak mnie wciągnęła. Odpowiedzi autorki są zawsze trafione w punkt, potrafi ona bezpośrednio doradzić i nie owija w bawełnę, wykłada przysłowiową kawę na ławę, jak potrzeba to nawet wstrząśnie. I to mi się podoba, bo czasami jest nam potrzebny kubeł zimnej wody aby spojrzeć na pewne sprawy inaczej. Ta książka to poradnik jak żyć i to dosłownie. To książka dla każdej z nas. 


Podobają mi się te słowa i warto je zapamiętać - kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek mieszkasz, czymkolwiek zajmujesz się zawodowo, w jakimkolwiek jesteś wieku, uwierz w siebie, zajmij się sobą - serdecznie, z czułością.

Główne wątki poruszane w książce:
- rodzina ingeruje w nasze życie osobiste
- w pracy spotykamy osoby toksyczne
- przyjaciele nas opuszczają
- wykańcza nas własna uprzejmość
- boimy się przekroczyć strefę komfortu
- czujemy się rozczarowani i niespełnieni
- rozstaliśmy się, ale... nie do końca
- nasze dzieci się kłócą?


Tytuł - "Droga Kasiu, jak żyć"
Autor - Katarzyna Miller
Twarda oprawa, stron 252
Cena 27,65 zł

Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.