Szczęśliwe Garnki Beaty PawlikowskiejJest. Książka na, którą czekałam. Książka z przepisami Beaty Pawlikowskiej "Szczęśliwe Garnki Exstra" od wydawnictwa Edipresse Książki. Wszystkie przepisy w jednej książce. Przepisy w książce są podzielone na działy, w sumie mamy 183 przepisy do wykorzystania. Bardzo wiele fajnych i ciekawych przepisów. 
Wszystkie przepisy opierają się na filozofii pięciu przemian. Już kiedyś czytałam książkę, opisującą taką zasadę. Na czym ogólnie polega - dodajemy składniki w określonej kolejności. Jest pięć żywiołów odpowiadających pięciu porom roku - D drzewo, wiosna, O ogień, lato, Z ziemia, późne lato, M - metal, jesień,  W - woda, zima. 

Te przepisy na dania nie są skomplikowane, trzeba tylko po kolei trzymać się schematu i dodawać składniki po kolei. Produkty są ogólnie dostępne, takie które każdy z nas używa w codziennym odżywianiu. Poza tym książka jest naprawdę pięknie wydana, super zdjęcia i wszystko fajnie opisane. Mamy tu przepisy na każdą porę roku a także na święta. Wykorzystujemy świeże warzywa, zioła, kasze czy ryże, orzechy i owoce, ziarna i pachnące przyprawy, są też słodkości. Każdy znajdzie coś dla siebie. A jak sama nazwa wskazuje w szczęśliwych garnkach jest szczęśliwe danie, które powstaje w szczęśliwej kuchni. Ja jestem zdecydowanie na tak. Z pewnością niektóre pozycję pojawią się na moim blogu, bo bardzo mnie zaciekawiły. Z niecierpliwością czekam na sezon warzyw i owoców. Znajdziecie tam także kilka stron poświęconych pieczeniu własnego chleba. Chleb gryczany z orzechami włoskimi czy chleb jęczmienny z cebulą i ziołami to tylko niektóre z propozycji. Dziękuje bardzo za książkę i wam też ją polecam. 

Komentarze

 1. Wygląda fajnie, muszę przewertować w łapkach ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięć przemian znów na czasie, wiosna każdy próbuje coś zmienić. Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Za autorką jakoś nie przepadam, ale przepadam za Tobą, więc książkę zakupię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się bardzo ciekawa i widać, że zawiera dużo pysznych przepisów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajna książka,muszę sobie poszukać

  OdpowiedzUsuń
 6. Beata Pawlikowska to niezwykła osobowość. Harmonijna, poukładana, tyle w niej spokoju i dobrych, życiowych rad. Z wielką chęcią sięgnęłabym po tę książkę. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.