"Superfood" recenzja książki


Kochani dzisiaj mam dla was recenzję książki, która ostatnio wpadła w moje ręce. Odebrałam ją będąc jeszcze w pracy i nie mogłam się powstrzymać, aby ją przejrzeć od razu. I wiecie co - od razu się nią zachwyciłam. Oprócz tego, że jest pięknie wydana to jej treść jest naprawdę interesująca i bardzo ważna dla naszej codziennej diety i naszego zdrowia. Każdy z nas powinien taką książkę przeczytać i mieć ją w swoich zbiorach i naprawdę z niej korzystać na co dzień. "Superfood" Sophie Manolas to jak dla mnie strzał w dziesiątkę i tą książkę wam z czystym sumieniem polecam. Przeczytałam ją od tzw. dechy do dechy w dwa wieczory i wiem, że z pewnością będę do niej zaglądać jeszcze nie raz. 
Nie od dzisiaj wiadomo, że jedzenie może leczyć. Jeżeli dbamy o naszą codzienną dietę, dostarczamy naszemu organizmowi dobrych i cennych produktów, to będziemy się czuć dobrze, możemy wspomóc leczenie chorób i uporać się z wieloma dolegliwościami. Regularne spożywanie produktów, które są pełne składników odżywczych to najlepsze co można dla siebie zrobić. Można się czuć dobrze, świetnie wyglądać i cieszyć się życiem. 
Autorka książki opisuje ponad 60 produktów, które zasługują na miano superfoods. Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, w których są opisane poszczególne grupy produktów. Znajdziemy w niej zielone warzywa liściaste, rodzinę kapustowatych, warzywa korzeniowe, warzywa strączkowe, inne warzywa, orzechy i nasiona, owoce, zioła i przyprawy. Sophie podpowiada jak najlepiej wykorzystać każdy produkt, jakie posiada właściwości, jakie składniki odżywcze zawiera i na co wpływa zbawiennie. Są też fajne, proste i ciekawe przepisy.  Sama autorka jest ekspertką do spraw żywienia a w swoim życiu stoczyła dość długą walkę z chorobą i poprzez dietę znalazła na nią lekarstwo. 
"Superfood" to książka, którą po prostu powinniście przeczytać i ją mieć. Czasami naprawdę w codziennej gonitwie zapominamy jak ważne jest zdrowe odżywianie, jak ważne są produkty, które pomagają nam pokonać gorsze samopoczucie czy różne dolegliwości chorobowe. Ja naprawdę jestem tą książką zachwycona i już. I nie musicie spędzać godzin w kuchni, aby korzystać z dobrych i cennych produktów i stworzyć z ich pomocą pyszne dania. Ja się śmieje, że zrobię sobie listę na kartce i powieszę ją na lodówce, abym codziennie pamiętała, jakie produkty są dla nas najcenniejsze. Odpowiednie odżywianie jest naprawdę bardzo ważne dla naszego zdrowia i może być dla nas prawdziwą przyjemnością i zabawą. Ta książka jest dla mnie inspiracją i niech stanie się również dla was. 

Produkty, które są przedstawione w książce kupicie bez problemu. Warto zapamiętać ich wartość odżywczą, aby móc z nich korzystać do woli. Oczywiście autorka poleca szukać produktów jak najlepszej jakości, od lokalnych rolników, na bazarkach czy zaprzyjaźnionych warzywniakach. Jeżeli jest to możliwe poleca uprawę własnych roślin, warzyw, owoców. Ale jeżeli nie mamy takiej możliwości produkty z supermarketu też dadzą radę. 
I pamiętajcie - niezależnie od tego czy cierpicie z powodu jakiś dolegliwości, chcecie je pokonać, móc cieszyć się zdrowiem, życiem, tryskać energią i uśmiechać się szeroko - odżywianie to najważniejszy krok, aby to wszystko osiągnąć. 

Tytuł - "Superfood"
Autor - Sophie Manolas
Ilość stron - 202
Cena - 39,99 zł
Wydawnictwo - Buchmann

Komentarze

 1. Z tego typu książek można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się bardzo ciekawie :) Chętnie się jej przyjrzę bliżej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak! Coś takiego właśnie bym chciała przeczytać, obejrzeć zdjęcia!
  Doskonale się prezentuje, Marzenko.
  Niezwykła książka. Lubię taką porcję wiedzy dla zdrowia.
  Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro polecasz to na pewno przeczytam! Lecę do księgarni!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajne zdjęcia ma ta książka. Je się ją oczami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka dla osób początkujących w zdrowym świecie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczna książka! Warto mieć ją na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka i do tego piękne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za odwiedziny i pozostawiony komentarz. Będzie mi miło jak spotkamy się znowu. Drogi anonimie zostaw chociaż swoje imię. Wypróbowałaś/eś przepis z mojego bloga - podeślij mi zdjęcia a umieszczę go w galerii na fb.